Ova strana sadrži elektronske verzije važnih dokumenata i štampanih izdanja naše organizacije. Cilj nam je da ovde postavimo sve dokumente koji su bitni za razumevanje našeg delovanja i publikacije koje smo izdali počev od osnivanja 1993.g. Dakle, sa ove lokacije je omogućeno skidanje (download) raznih studija, priručnika, promo-materijala i ostalih publikacija koje su relevantne za oblasti našeg rada. Materijali su obično u pdf formatu i skidanje/učitavanje određenog teksta možete započeti klikom na naslov teksta ili naslovnu stranu publikacije.
Na ovoj strani se nalaze informativne publikacije o raku i onkološkim pojmovima. Suizdavači su Ekumenska humanitarna organizacija i Institut za onkologiju Vojvodine. Učitavanje željenog teksta možete započeti klikom na naslovnu stranu određene publikacije ili njen naslov.
Savet Evropske biskupske konferencije Gallusstrasse, 24, CH-9000 St. Gallen (Švajcarska) Tel: +41 227 33 74 Fax: +41 71 227 33 75 – Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. - www.ccee.ch
Konferencija evropskih crkava P.O.Box – 150, route de Ferney CH-1211 Geneva 2 Tel: +41 22 791 62 28 Fax: +41 791 62 27 – Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. - www.cec-kek.org
Na ovoj strani možete pristupiti serijalu publikacija "Balkanske građanske prakse" koje je iz finansijsku podršku Evropske komisije izdala BCSDN, Balkanska mreža za razvoj građanskog društva i u čijim pripremama je učestvovala EHO. Ovi tekstovi su takođe dostupni na vebsajtu BCSDN, a mi ih ovde objavljujemo sa dozvolom BCSDN. Materijali su u PDF formatu i skidanje određene knjige iz serijala možete započeti klikom na naslov teksta ili sliku.
Svako citiranje, kopiranje i umnožavanje je zabranjeno bez pismene dozvole izdavača.
OPIS
SLIKA
The Role of Civil Society in the EU Integration and Democratization "Uloga građanskog društva u evropskim integracijama i demokratizaciji" (267KB) Ovom publikacijom se nastoji promovisati klima razmene iskustava, najboljih praksi i naučenih lekcija u oblasti razvoja građanskog društva u regionu. Zasad samo na engleskom.
Praktični priručnik za partnerstvo (490 KB) U ovoj publikaciji nalaze se prezentacije i preporuke (iz) iskustava i najboljih partnerskih praksi iz država EU i susednih zemalja i iskustva članica BCSDN. Autori iz belgijskog ECAS-a pokušavaju da objasne evropsko poimanje partnerstva kao i neke oblike i strukture takvih partnerstava. Ovaj priručnik izlaže navedene ideje imajući u vidu Strukturalne fondove EU i argumentuje ih, te dokumentuje prakse koje se mogu primeniti u većem broju političkih područja kao u kontekstu cele EU ili pojedinih država, regiona ili u lokalu.
Vodič za nevladine organizacije - izvori finansiranja iz Evropske unije (1,1 MB) Evropska komisija je zasigurno najveći donator u Evropi. Procenjuje se da je 1 milijarda € (iz sveukupnog budžeta od 100 milijardi €) na raspolaganju za projekte NVO, pa čak i da je to samo vrh ledenog brega. Same NVO su učinile mnogo u poslednjih deset godina da bi se uvećao budžet Komisije za praktično svako područje aktivnosti koje pokreću građanske organizacije. Problem nije u nepostojanju programa ili fondova. Odnosno, za svaki projekat koji poseduje istinsku evropsku dimenziju i koji može da se poveže sa EU politikom trebalo bi da postoji odgovarajući fond...
Odnosi za medijima - Vodič za organizacije civilnog društva (1,8 MB) Organizacije civilnog društva (OCD) imaju manje ili više različita iskustva sa medijima i novinarima zato što ovi često ignorišu, pogrešno shvataju i netačno predstavljaju aktivnosti, projekte i nastojanja OCD. U razgovorima s predstavnicima OCD iz Slovenije i iz država Zapadnog Balkana, mogu da se čuju slične primedbe, pritužbe i strahovi u vezi medija. Ovaj priručnik se bavi najčešćim pitanjima, sumnjama i pogrešnim predstavama o medijima, komunikaciji i radu s njima.
Priručnik za građanski dijalog na Balkanu (1 MB) Evropska komisija naglašava važnost saradnje sa nevladinim organizacijama tvrdeći da NVO mogu značajno da doprinesu razvoju demokratije i gračanskog društva u kandidatskim zemljama. Ovaj priručnik je napisan iz perspektive NVO praktičara sa ciljem da bude korisno sredstvo za NVO koje rade na jačanju saradnje NVO sektora sa vlastima.
U prvom delu knjige predstavljena su iskustva CNVOS u razvoju slovenačkog NVO sektora i njegovog odnosa sa slovenačkom državom.
Drugi deo pruža pregled praksi i odnosa između NVO i organa državne uprave u Albaniji, BiH, Crnoj Gori, Hrvatskoj, Kosovu, Makedoniji i Srbiji.